Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Skład
Metallica
Główna
Skład
Cliff Burton
Historia
Dyskografia
Sprzęt
Koncerty w Polsce


James Hetfield - urodzony 3 sierpnia 1963r. Był pracownikiem fabryki drukującej nalepki, a także pracował jako dozorca. W dzieciństwie mieszkał w Los Angeles, później przeniósł się z rodziną do Bay Area. Tam zainteresował się podpatrując starszego brata grającego na perkusji rockiem. Zaczął grać na gitarze. Zaistniał w szkolnym zespole Opsession. Wykonując głównie kawałki Led Zeppelin i Black Sabbath. Poznał tam wtedy Rona Mc Govney'a przyszłego basisty Metalliki. Niedługo później, spotkał się poprzez ogłoszenie w gazecie "Recycler" z Larsem Ulrichem. W ten sposób powstał duet Hetfield & Ulrich, co było początkiem Metalliki.


Lars Ulrich - urodzony 26 grudnia 1963r. w Gentofte w Danii. Zanim został perkusistą Metalliki pracował jako roznosiciel gazet i na stacji benzynowej. Ogromny wpływ na kształtowanie jego muzyki wywarły takie zespoły jak: Deep Purple (pierwszy koncert zespołu rockowego na który zabrał go ojciec, Urlich miał wtedy 9 lat), Black Sabbath, Iron Maiden, Diamond Head, Motorhead, Status Quo, Uriah Heep, Thin Lizzy, Kiss W młodości podobnie jak jego ojciec grał w tenisa. Pod koniec 1976r. dziadkowie podarowali mu perkusję. Właśnie wtedy młody Lars zaczął stawiać wyżej muzykę niż niż sport. Później z rodziną przeniósł się do Newport Beach w pobliżu Los Angeles. Perkusję, którą dostał od dziadków niestety musiał sprzedać, ale gdy się tylko zadomowił w nowym otoczeniu kupił sobie następną. Wtedy zaczął już na poważnie myśleć o założeniu kapeli. Zdecydował się dać ogłoszenie w gazecie The Recycler. Na tej samej stronie znajdowało się inne ogłoszenie zamieszczone z kolei przez Jamesa Hetfielda. Obaj muzycy spotkali się na wspólnym jam session i szybko stali się przyjaciółmi.


Kirk Lee Hammett - urodzony 18 listopada 1962r w San Francisco (Kalifornia). Pracował w Burger King'u. Zanim został gitarzystą Metalliki grał także w zespole Exodus. Z ówczesną muzyką zapoznał go jego starszy brat. Kirk Hammett zaczął grać na gitarze mając piętnaście lat. Jego pierwszą gitarą była Montgomery Wara Special, kupił ją za dziesięć dolarów. Hammett zaczynał swoją naukę gry od rozpracowania Dr. Love Kiss i Purple Haze Jimiego Hendrixa. Jego nauczycielem gry na gitarze był Joe Satriani. 1 kwietnia 1983r Mark Whitaker - manager Metalliki zatelefonował do niego z propozycją dołączenia do zespołu w zamian za Mustaine. 15 kwietnia Kirk zadebiutował w składzie Metalliki. Na jego twórczość wpłynęły Deep Purple, Black Sabbath, UFO, AIC, King Crimson, U2.


Robert Trujillo - Czy jest możliwe wymieszanie funkowego basu z muzyka klasyczną i jazzem? To jest tylko jedno z zadań Roberta Trujillo, nieustannego poszukiwacza muzycznych wyzwań. I kiedy wydawało się, że encyklopedia basistów rockowych jest już kompletna, nadszedł Robert... Gdy dołączył w 1989r. do wieloletniej grupy harcorowej, Suicidal Tendencites, jego mocne uderzenia kciukami nadały uderzeniom nowych funkcji: dał brzmieniu niższe zakończenie, a co za tym idzie, mocne brzmienie całej grupy. To dotarło do uszu wokalisty ST, Mike'a Muira, który chciał usłyszeć nagrane w domu taśmy R&B Roberta, o których wspominał z pasją. Będąc pod wrażeniem demówek, Muir rozpoczął współpracę z Trujillo nad nowym, bardziej progresywnym projektem, a to szybko przekształciło się w Infections Grooves. Trujillo urodził się w Santa Monica, w Kalifornii i dorastał, słuchając Motowns i korzeni muzyki rockowej. To wyjaśnia, dlaczego zachowuje się tak naturalnie grając funkowo-rockowy bas.


Źródło: www.metallica.org.pl